Vissza a többi tanulmányhoz /

NobelGuide – megoldás a teljes alsó fogatlanságra

A 65 éves nőpáciens alsó teljes fogatlanságának fogászati rehabilitációja NobelGuide eljárás segítségével történt.

1

Kiindulási állapot: az alsó, fogatlan állcsont

kiindulási állapot. alsó fogatlan állcsont.
2

A CT-felvétel alapján előzetesen Svédországban legyártatott sebészi sablon, amely lehetővé teszi a feltárás (vágás) nélküli implantációt. Ez az eljárás minimális traumával jár.

A svédországban legyártatott sebészi sablon, feltárás nélkül teszi lehetővé az implantálást.
3

Az implantátumok behelyezése sebészi sablon segítségével

Az implantátum behelyezése a sebészi sablon segítségével.
4

A műtét során csak az implantátumoknál kellett kismértékben megnyitni az ínyt

Csak az implantátumokkal kell kismértékben megnyitni az ínyt.
5

A sebészi sablon alapján az implantátumok helyzete már előzetesen ismert a szájsebész-implantológus számára.

Az implantátumok helyzete már ismert a sebészi sablon alapján.
6

Előzetesen elkészítettük az implantátumokra kerülő (a végleges csontosodásig csak ideiglenes, de csavarokkal már fixen rögzülő) hídpótlást.

implantátumokra kerülő ideiglenes hídpótlás.
7

A páciens nagyjából egy órával a műtét kezdete után fix fogpótlással hagyja el a rendelőt.

Egy órával a műtét kezdete után, a páciens fix fogpótlással távozik.