A kezelésekről

Esettanulmány: egy letört fog és egy nem korrekt gyökértömés után is van szép mosoly!

A diagnózis

45 éves férfipáciensünk a képen látható státusszal érkezett klinikánkra. Letört és nem korrekt gyökértöméssel rendelkező bal felső nagymetszővel, illetve régi, elszíneződött töméssel bíró, formáját tekintve kedvezőtlen esztétikájú jobb felső nagymetsző foggal.

Első lépés a szép mosoly felé

Az első feladatunk a régi gyökértömés cseréje volt, amihez gépi gyökércsatorna-tágítót és elektromos gyökércsatorna-bemérő műszert is használtunk.

0a90e81a320d34c8e32577eb9f10a05d.jpg"

A fogpótlás

Az Emax korona elkészítésénél a fogpótlás megfelelő esztétikai végeredménye érdekében fogtechnikai laborunk nagyfelbontású fotók alapján dolgozott.

9f453699836ed65080531a9430d84cbe.jpg

A végeredménnyel nem csak a páciensünk volt elégedett! Az új fogpótlás gyakorlatilag megkülönböztethetetlen a saját fogaktól, és funkcionalitásban is felveszi velük a versenyt.

502cb876f092e3c6fc8b644d3bf0c223.jpg

Összegezve

Páciensünk álmában sem remélte, hogy ilyen szépen rendbe lehet hozni mosolyát. A frontfogaknál minden apró eltérés, hiba azonnal szembetűnik, így ezeknél a kezeléseknél különösen fontos odafigyelni a minőségi munkára és anyagokra.

És ez maradéktalanul sikerült!

Kiemelt cikkek