40 felett

Tanácsok 40 felettieknek: tegyen a fogérzékenység ellen!

tanácsok 40 felettieknek: tegyen a fogérzékenység ellen!

Az időt nem lehet megállítani

Akármilyen lelkiismeretesen ápolja a fogait, az idő vasfoga ellen sajnos nem lehet védekezni… Az évek során ugyanis az íny visszahúzódik. Kinél gyorsabban, kinél lassabban zajlik le ez a folyamat.

Sokáig ez nem okoz kellemetlenséget, ám amikor a fognyakak túlságosan szabaddá válnak, érzékenység léphet fel.

Az érzékenység egyrészt abból fakadhat, hogy a fognyakaknál már eleve eléggé el van vékonyodva a fogzománc, másrészt a mikroszkopikus méretű szuvasodások kárt tehetnek a fogzománc szerkezetében.

Mit tehet ez ellen?

Így vagy úgy, ha érzékenység lép fel, legegyszerűbb, ha vásárol egy erre a célra kifejlesztett fogkrémet – többségük igen jó minőséget képvisel, bátran ajánljuk őket! Emellett érdemes felkeresnie fogorvosát, mert az érzékenységet más is kiválthatja, amit a rendelőben többnyire orvosolni lehet.

Kiemelt cikkek