calcium pótlás a terhesség alatt

Kedves Doktor Úr/Nő! Az lenne a kérdésem, hogy a terhesség alatt a calciumot milyen formában tudnám pótolni? Félek, hogy a fogaim tönkremennek a terhesség időtartama alatt.Pezsgőtablettát lehet szedni, mint pl. a calcium sandozt, az elég hatékony vagy mást javasol?köszönettel,Szilvia

A kálcium pótlást egyedül ne kezdje el, mindenképpen konzultáljon a nőgyógyász kezelőorvosával! De addig is még nagyobb figyelmet szenteljen a helyes szájhihiénére, és akkor nem lesz probléma a fogaival!