Felhúzódott, piros íny és gyökérkezelt fog

M. Milady

Kedves Uniklinik!

Köszönöm szépen mindenre kiterjedő válaszukat, szeretnék kérdezni még két aprót, hogy jól értettem e:

-4 fogamnál az íny fognyaki tömések után lett piros és húzódott fel majdnem a fog nyakáig, köztük szelel a levegő és át lehet látni, ennek már 3 hete. Ezen segít az otthoni szájápolás, vagy gyulladásgátló szedése szükséges, esetleg más beavatkozás? Indokolt a paradontológus, vagy legalább fogorvos beavatkozása? Azzal a tanáccsal látott el fogorvosom, hogy várjak még két hetet, de javulást ettől – az otthoni szájápolástól – nem érzek.

-A gyökérkezelt fogam 4 csatornáját megtalálták, kitisztították, most hosszútávú tömés van benne, azt mondták ennek fél évig kell benne lennie. Mivel panaszos szívesen elvégeztetném a mikroszkópos gyökérkezelést. Itt azt kérdezném, hogy a CT mutatni fogja e, ha van még benne ideg, vagy ehhez meg kell kezdeni a mikroszkópos gyökérkezelést? Lehetséges, hogy több, mint 4 idegcsatorna van? Vagy lehet elnézést, de laikus megfogalmazásban oldalági elágazás, amit szabad szemmel ugye nem látnak?

Köszönöm szépen!

Tisztelt Kérdező!

A CT felvétel azt nem mutatja ki, hogy van-e még ideg a fogban, azt viszont kimutathatja, hogy hány gyökércsatornája van a fognak. A fogak anatómiáját általánosságban ugyan ismerjük, de egyéni variációk lehetnek, pl egy csatorna egy egyébként 3 csatornás fogban vagy épp ellenkezőleg több, mint 4 csatorna egy felső őrlőfogban.

A fogággyal kapcsolatos kérdéseire a rovat korlátai miatt sajnos klinikai vizsgálat és röntgenek nélkül nem áll módunkban további javaslatot adni, ha panaszai fennállnak kérem keresse fel parodontológusainkat konzultáció céljából!

Üdvözlettel