K. Ágnes
Tisztelt Cím!
Ez év augusztus hó végén négy egymás utáni napon gyökérkezelték a bal alsó hetes fogamat. Előzmény az volt, hogy korábban ez a fogam már tömött volt, de ez év májusában egy része letört. A fogorvosomnak sikerült újra építeni, ill tömni, de ezt köbvetően hidegre és később harapásra is érzékeny lett.
A gyökérkezelést követöen ideiglenesen lezárták és két hétre rá került volna véglegesen tömésre, mert a gyökérkezelés utolsó napján is az inyem még érzékeny volt.
Az utsó gyökérkezelési napot követően azonban rágási és szájnyitási problémám jelentkezett, mely meglehetősen fájdalmas és még a mai napig fenn áll. Nem teljes csak részleges a szájzáram, és az inyen is nyomásra erőteljesen fáj. Már a kezelt fogam kihúzását is bevállaltam volna, hogy a problémán, fájdalmam megszűnjön, de fogorvosom ill több más fogorvos és szájsebész sem vállalta be a foghúzást, mert indoklásuk szerint nem tudom megfelelőre nyitni a számat, így meg kell várni a szájnyitási korlát megszűnését. Végül találtam egy fogorvost aki azt mondta, hogy az injekció adásával lehet, hogy elernyed annyira az izmom, hogy hozzá tud férni a fogamhoz, de ez menetközben fog kiderülni, amennyiben nem lazul, akkor legfeljebb lesz egy jó estém.A fogam sikeresen kihúzásra került és vártam a gyógyulást. A foghúzás már másfél hónapja történt, de a szájnyitási korlátom még mindig meg van. Kérdezném, hogy mi okozta ezt a problémát (a gyökérkezelés során rossz helyre beadott injekció, hosszú ideig nyitvatartott száj, vagy a gyökérkezeléssel megsértett csont) ? Mi a teendő hogy teljesen visszaálljon a szájnyitásom, mivel lehetne segíteni a gyógyulási folyamatot? Azt is kérdezném hogy egyátalán elmúlik ez? Legyek türelmes , mert ez egy hosszú folyamat, s nyilán egyén függő? De mégis mennyire lehet számolni időben? Utánna készült több röngen is mely azt igazolja, hogy nincs gyulladásos, ill további problémás fogam, mely ezt fenntarthatná. Válaszukat előre köszönöm! Tisztelettel. Kertesiné Kelemen Ágnes