implantáció előtt + állkapocs ízületi problémák

Tisztelt Klinika!

Mi a helyes sorrend? Először az állkapocs ízületi problémák kezelése, rendezése és utána az implantáció? vagy fordítva?

Sajnos foghiányom van a jobb oldalon fent, így asszimetrikus lett az állkapcsom, kialakultak állkapocs ízületi vagy izomproblémák, fülfájás is.
Elég nehéz kinyitni nagyra a számat, illetve bármilyen fogorvosi kezelés után „belobban” az állkapocs még jobban elkezd fájni néhány napig….így most attól félek, hogy tudnám kibírni az implantációt? Természetesen szeretném pótoltatni a hiányzó fogaimat.
Azt olvastam az interneten, hogy harapásemelő sínek illetve gyógytorna segíthet? Tehát először gnatológiára induljak?

Köszönöm előre is válaszukat.

Először mindenképpen lássa gnatológus kolléga!

A kiegyensúlyozott harapás megteremtése elengedhetetlen az állkapocs ízületi problémák rendezéséhez, azonban a pontos sorrend és kezelési terv kialakításához a beavatkozások megkezdése előtt érdemes mind a gnatológussal, mind pedig a szájsebész kollégával konzultálni.

Rendelőnkben Dr. Sápi Béla gnatológus kolléga áll rendelkezésére, keressen minket bizalommal!