Letört vagy kitört gyökérkezelt szemfog.

D. Judit

Üdvözlöm!

Azzal a problémával fordulok Önhöz,hogy sok éve gyökérkezelték a mozgo szemfogamat és mai nap folyamán sajnos kitört belőle egy jókora darab.
Ön szerint mi a teendő vele? Eléggé zavaró,hogy olyan mitha teljesen nem lenne fogam.
Várom mielőbbi válaszát!
Üdv: Judit

Kedves Judit!

Mindenképp röntgennel ellenőrizni kell a következőket:

-a megmaradt foganyag megfelelő-e ahhoz, hogy egy csapos fogművet és egy koronát tartson

-a gyökértömés megfelelő állapotban van-e

-a gyökér körüli csont egészséges-e.

Ezért mindenképp keresse fel kezelőorvosát vagy rendelőnket konzultáció céljából.

Üdvözlettel