Maradandó fog egy éves korban?

K. Kriszta

Tisztelt Uniklinik Csapat!

Kisfiam két hét múlva lesz egy éves és eddig 6 foga bújt ki (felül 4 metsző és alul is a két középső).
Azt vettük észre, hogy az egyik felső nagy metsző mögött valószínűleg a maradandó fog kezd kibújni.
Gondolom, hogy a tejfogat el kell távolítani, hogy normálisan fejlődésen a maradandó; de egyáltalán lehetséges, hogy már egy éves kor előtt valóban a maradandó kezd kibújni?
Ilyen kisbabát hol tudnak szakszerűen ellátni?
Válaszukat előre is köszönöm!
Kriszta

Kedves Kriszta!

Az első maradó fogunk, az alsó hatos fog, első nagy rágófog általában 6 éves korban, a tejfogakat kiegészítve bújik ki, azok mögött, tehát ennek megjelenését nem előzi meg tejfog elvesztése.

Összesen 20db tejfoggal rendelkezünk, gyermekének eddig, ha jól számoltam 6 metsző foga bújt ki összesen alul és felül, tehát a többi előbújó fog is tejfogacska lesz még jó pár évig.

dr. Kovács Kitti