Miért fáj a tömött fog

S. Zsuzsa

Szép napot kívánok!
Érdeklődni szeretnék hogy a fogtömő anyag befolyhat e az ínybe, le az állkapocshoz?
Rtg. felvétel valami fehér foltot mutat.

A tömőanyag bekerülhet két fog közé, de az íny miatt a csontig nem jut el. Ebben az esetben ínygyulladást fog okozni, ami jellemzően tompa fájdalommal és vérző ínnyel jár.

Kérem, ne próbáljon meg következtetéseket levonni a készült röntgen felvételeiről. Nagy tapasztalat és szaktudás kell ahhoz, hogy a készült felvételen látottakat helyesen tudjuk értelmezni. Panasz esetén keresse kezelőorvosát.

dr. Kovács Kitti