Mitől lehet az,ha egy teljesen egészséges fogra korona kerül,gennytasak keletkezik,az implantátum alatt is.Elvesztem a pótlások miatt a fogaim.

M. Csilla

Az alsó fogsorom jóval keskenyebb mint a felső.Ha összezárom a fogam az alsó fogak nem is látszanak.Fogpótláskor,implantátumra porcelán készítésekor arra törekszenek,hogy a fogak teljesen összeérjenek,ennek az az eredménye,hogy a pillér implantátumokról 1 fogat pótol mindössze,állandóan lefeszült a porcelán korona.Már 3 havonta kellett ragasztatnom.A feszülés miatt az implantátum alatt gennytasak keletkezik.Korábban mielőtt nem volt implantátumom,akkor is lefeszült a koronákról a pótlás amik a hidat tartották.A teljesen egészséges pillérfogak alatt is gennytasak keletkezett,ezért vesztettem el a fogam.20 éves a 4 implantátum, 2 éve 1 implantátum alatt a gennytasak miatt műtöttek.Az állandó lefeszülés miatt új koronát tetettem,mely nagyon feszítette a pillért/nem a műtöttet/.Most elvesztettem az implantátumot,mozog.Félek már új implantátumokat tetetni,mert véleményem szerint a fogtechnikusok miatt járok
így .Az én esetemben nem lehet arra kényszeríteni a fogsort,hogy összeérjen,mivel a felső fogsor/csont/ jóval szélesebb ,nagyon keskeny az állcsontom/maxilla/.Nem tudom,hogy érthető-e amit leírtam.
20 éve Dr Vajdovics professzor úr ültette be az implantátumokat Szentesen.

Leírása alapján sajnos nem tudunk korrekt választ Önnek, ehhez röntgen felvételek, és szájvizsgálat szükséges.

Biztosan nem a fogtechnikus miatt veszíti el fogait/implantátumait, ugyanis a fogtechnikus kolléga a fogorvos utasításait követi a pótlás kialakításakor, illetve ez a folyamat egy csapatmunka eredménye.

20 éves implantátumok, amennyiben nem voltak megfelelően tisztítva és rendszerint nem esett át fogkőszedésen, ahol magukat az implantátumokat is tisztították elveszíthetők a kialakult ínygyulladás miatt. Önnek valószínűleg van egy parodontális érintettsége, hiszen leírása alapján a saját fogai körül is csontpusztulás, ínygyulladás van. Ez szorosan összefügg a szájhigiénével.

A harapásbeli eltérését értékelni csak szájvizsgálat után lehetséges. Biztosan van valamilyen nehézség a fogpótlás tervezésekor, hiszen ha jól értem, folyamatosan ugyan az a probléma merül fel.