A kezelésekről

Professzionális fogfehérítes otthon, rendelőben vagy házi praktikákkal?

Professzionális Rendelői Fogfehérítés Budapest

A fogfehérítés többféle fogfehérítő technikával is végezhető: alkalmazhatunk otthoni fogfehérítést, vagy rendelői fogfehérítést: mutatjuk a különbségeket.

Sokan nem elégedettek a mosolyukkal, és vannak olyanok is, akik párkapcsolati vagy karrier-előrelépési problémáikat is a sárga fogak számlájára írják. A nem elég fehér fogak frusztrálhatják az egyént és megakadályozzák a kiteljesedésben. Egy szép mosoly csodákra képes: a házi praktikákkal végzett fogfehérítés és a professzionális fogfehérítés, legyen az rendelői vagy otthoni, nagyban különbözik egymástól: segítünk választani.

Fogfehérítés házilag: (tév)hitek

Vannak, akik félelemből nem állnak neki a fogfehérítésnek: a folyamat túl drága, és különben is, ha egyszer elkezdődik, sosem lesz vége. A fogakat is biztosan roncsolja és időigényes. Vannak, akik szerint a professzionális fogfehérítés gyorsasága miatt egészségtelen és csak az otthoni fogfehérítés nyújt jó megoldást. A ragyogóan fehér fogak titka a részletekben is rejlik.

Összeszedtük a leggyakoribb sztereotípiákat a fogfehérítéssel kapcsolatban, és reagálunk rájuk.

1. A fogfehérítési eljárás túl sok ideig tart – HAMIS

A fogak fehérítése az otthoni professzionális megoldással is körülbelül három hét alatt lefolytatható, viszont napi szintű odafigyelést igényel mind a táplálkozás, mind a felhelyezés és alkalmazás esetében. A professzionális rendelői fogfehérítés viszont alig néhány óra alatt elkészül.

2. A fogfehérítő kezelés árt a fogaknak – HAMIS

A fogfehérítés nincs káros hatással a fogakra, a fogzománcra, nem befolyásolja a fogak épségét. Éppen ellenkezőleg: a fogzománc a beavatkozás után gyorsan visszanyeri eredeti keménységét, és a fogak tisztítása is egyszerűbbé válik.

A rendelőben végzett professzionális fogfehérítés nem károsítja jobban a fogakat az otthoni professzionális fogfehérítésnél.

3. A fehérebb fogakért elég csak fogat mosni – Van benne igazság

A fogmosás önmagában nem elég ahhoz, hogy ragyogóan fehér mosolyt érünk el, de segíthet abban, hogy fogaink elszíneződése ne legyen még erősebb. A napi kétszeri fogmosás, és a bizonyos ételek, italok (ha kávét, teát, vörösbort, kólát, édességet fogyasztottunk) utáni gyors öblögetés vagy fogtisztítás sokat segíthet.

A fogfehérítő fogkrémek önmagukban nem sokat segítenek – sokkal fontosabb a napi többszöri fogmosás.

4. Fogkőeltávolítás = fogfehérítés – Van benne igazság

A fogkőeltávolítás a fogfehérítés előtt megtörténik, annak mondhatni egy “belépő szakasza”. A fogkő gyakran sárgás, barnás színű, ezért eltávolítása igazából nem fehéríti a fogakat, hanem egy felső, koszos réteget távolít el róla. Ezen kívül a prophyflex használatával eltávolíthatóak az erősebb elszineződések is, emiatt előfordul, hogy már a fogkőeltávolítás után fogaink néhány árnyalattal világosabbak lesznek.

5. A szódabikarbóna és a banánhéj is segít – Nincs rá kellő bizonyíték

Az egyik leggyakoribb házi praktika, amellyel a fogak színét igyekeznek fehérebbé varázsolni, a szódabikarbóna használata. A “legendának” van alapja: a szódabikarbóna erős szemcséivel valóban fel tudja venni a harcot a fogakon lerakódott szennyeződések ellen, de egyúttal felsértheti a fogzománcot, így hosszú távon több kárt teszünk a fogainkban, mint amennyit használunk vele.

Összegezve: fogfehérítés szódabikarbóna vagy hidrogén-peroxid által – inkább hagyjuk a házi praktikákat, és bízzuk a fogfehérítést profi szakemberre! 

A banánhéj főleg magas káliumtartalma miatt került fel a listára: a banánpéppel való fogfehérítés egy körülményes módszer, ami eddig nem bizonyította eredményességét.

Az viszont igaz, hogy fogaink egészségéért és szépségéért az egészséges táplálkozással is tehetünk, a változatos, friss gyümölcsökben és zöldségekben gazdag étkezés jót tesz a közérzetünknek, az emésztésünknek és az általános egészségünknek, ezáltal a fogainknak is!

6. Fogfehérítés után minden fogunk fehér lesz – Részben IGAZ

A fogpótlások, a koronák, tömések, hidak színei nem változnak a fogfehérítés hatására. Ezért fontos, hogyha fehéríteni szeretnénk fogainkat, az mindenképp a végleges fogpótlások készítését megelőzően történjen meg, így a fogpótlás színét a fogtechnikai labor a már kialakult, világosabb színhez megfelelő árnyalatban tudja elkészíteni.

Fogfehérítés otthon professzionális termékekkel

Rendelőnkben szívesen ajánljuk a professzionális otthoni fogfehírétési eljárást, ez egy kicsit olcsóbb, mint a rendelőben végzett fehérítés, viszont lassabb az eljárás: a fogfehérítő sínt minimum 14, de inkább 18 napon keresztül kell napközben, vagy éjszaka használnunk. A sínbe fogfehérítő anyag kerül, amit nagy körültekintéssel kell adagolni: pontatlanság esetén a fogszéli íny is fehéredhet, érzékenyebbé válhat.

Szeretnénk azonban felhívni a figyelmet, hogy nem minden manapság divatos termék felel meg a szakmai előírásoknak, még ha gyors eredményt is ígérnek. Professzionális fogfehérítő terméket csak fogászati rendelőkben értékesíthetnek, és a termékek használatát mindig egy konzultáció, egy fogászati szűrővizsgálat és szükség esetén egy fogkőleszedés előzi meg.

Professzionális rendelői fogfehérítés

A rendelői fogfehérítés egy kicsit drágább, de nagyon gyors módszer, ami rövid ideig tartó fogérzékenységgel járhat – ezután viszont a fogzománc visszanyeri eredeti keménységét, a fogak pedig még könnyebben tisztíthatóvá válnak.

A rendelői beavatkozás alig másfél-két óra alatt elkészül, és a fogakat akár 8-11 árnyalattal is fehérebbé varázsolhatja.

Rendelői fogfehérítés lépései

Első lépés: fogkő-eltávolítás, fogtisztítás.

Második lépés: ínyvédő anyag felvitele az ínyre, hogy ne sérüljenek a lágyszövetek.

Harmadik lépés: a fogfehérítő anyagot a fogakra kenjük, majd a kémiai folyamatot egy UV lámpa segítségével aktiváljuk (megjegyzés: tévhit, hogy a leggyakoribb rendelői beavatkozás a LED lámpás fogfehérítés vagy a lézeres fogfehérítés)

Belső fogfehérítés – gyökérkezelt fogak esetén

A hagyományos fogfehérítéssel nem kezelhetőek a gyökérkezelt fogak, a belső fogfehérítés erre nyújt megoldást. Ekkor egy másfajta folyamat játszódik le: ekkor a fog belsejében kialakított kis résbe juttatjuk a gélt, majd ezt körülbelül 5 nap elteltével még kétszer megismételjük. A fogfehérítés eredménye és a fehér mosoly így nem csak élő fogakon, hanem a kezelt fogakon is látható lesz!

Fogfehérítés után, a rossz fogak ellen

A fogfehérítés után fogaink évekig megőrzik fehérségüket: a hatás azonban nem tart örökké.

Sokat segít a már fentebb említett ételek, italok és a dohányzás mellőzése, továbbá a rendszeres fogmosás, fogápolás, a megfelelő szájhigiénia is elodázhatja a fogak ismételt elszíneződését. A fogfehérítés előnyei így hosszú távon élvezhetők.

allapot-fogfeherites-utan.jpg#asset:48650

Uniklinik fogfehérítés árak

Egy fogfehérítés ára eltérhet attól függően, hogy otthoni megoldást vagy a rendelői kezelést választjuk.

Fogfehérítés árainkról az alábbi oldalon tájékozódhat: Kozmetikai Fogászat

Fogfehérítés Budapest

Professzionális fogfehérítés Budapesten az Uniklinik Fogászati és Implantációs Központ szakemberei által! Dentálhigiénikus kollégáink várják Önt rendelőnkben. Online bejelentkező rendszerünkkel gyorsan és kényelmesen foglalhat időpontot.

Fogfehérítő szolgáltatásunk csak 18 év felett vehető igénybe.

Kiemelt cikkek