Érdekességek

Hogy kerülnek fogak a Bluetooth-ba?

 hogy kerülnek fogak a bluetooth ba?

A Bluetooth egy elterjedt technológia, különböző eszközök, főként számítógépek és mobiltelefonok között teszi lehetővé a kapcsolatteremtést.

De mi köze ennek a modern technológiának a fogakhoz? 

A szó ugyanis kék fogat jelent. Az ismert logóban domináns a kék szín, de a fogakra még ez sem ad magyarázatot.

A név eredetéhez vissza kell nyúlni a múltba, mégpedig az igen távoli múltba. A technológia elnevezői ugyanis egy X. századi dán uralkodó, Harald Blatand szemléletének és tevékenységének elismeréseképpen adták a Bluetooth nevet az új, innovatív találmánynak. 

e5e9ba4a992bc4e7a15786e2cd3a1a80.jpg"

Az említett uralkodó ugyanis két dologról volt nevezetes: egyesítette a széthúzó, lázadozó, egymással folyton összecsapó dán, norvég és svéd törzseket, valamint rajongott az áfonyáért, amelyet olyan mennyiségben volt képes fogyasztani, hogy kék lett a foga

afonya.jpg#asset:33423

Nem véletlenül szoktuk felhívni a figyelmet arra, hogy bizonyos gyümölcsök, zöldségek – sőt, a vörösbor, a teafélék is – bizony nyomot hagynak fogainkon

A különböző népcsoportok közötti kapcsolatot megteremtő király így lett egy modern technológia névadója. A neven kívül a logóban megjelenő írásjelek is a régmúlt dicső tetteire utalnak: a H és B betűknek megfelelő skandináv rúnák alkotják ugyanis a Bluetooth emblémájának központi elemét.

Mi a tanulság?

A technológia elnevezése élő bizonyítéka annak, hogy a fogaink állapota akár a megjelenésünk legjellemzőbb vonása lehet! Vigyázzunk hát fogainkra, tartsuk őket szép fehéren, problémák esetén pedig igyekezzünk minél hamarabb orvosolni a bajt. És természetesen használjuk a Bluetooth technológiát, valahányszor szükségünk van rá…

Kiemelt cikkek