Tények és tévhitek

Mi az igazság az implantátumok tartósságáról?

Dr jancsecz péter

Az implantátum nem mindig marad meg…

– így szól egy makacs tévhit.

Szakértőnk, dr. Jancsecz Péter szájsebész-implantológus gyorsan eloszlatja ezt a helytelen vélekedést.

Az implantológia fénysebességgel fejlődik.

15-20 évvel ezelőtt ez az állítás igaz lehetett, ma már azonban a legmodernebb technikáknak, a csúcsminőségű implantátumoknak (képünkön) és a szájsebészek tapasztalatának köszönhetően nem állja meg a helyét.

Ha egy mai tapasztalt implantológus a leletek, felvételek birtokában és egy személyes konzultációt követően azt ajánlja Önnek, hogy érdemes belevágnia ebbe a kezelésbe, akkor nyugodtan döntsön a műfog mellett.

titan-implantatum.jpg#asset:31370

Természetesen a leggondosabb állapotfelmérés, a legfejlettebb technológia és a legügyesebb szájsebész ellenére sem lehet 100%-os sikerrátát felmutatni – ez az orvoslás egyik területén sem lehetséges. Egyszerűen ilyen az emberi szervezet – mindig van egy apró, kiszámíthatatlan tényező, amivel a tudomány nem tud mit kezdeni.

Ám egy közel 100%-os sikerarányt igenis sikerült megközelíteni – és ez óriási dolog. Így hát ne féljen belevágni az implantációba! Ez egy igen sikeres eljárás fogai hosszú távú pótlására.

Kiemelt cikkek