Tisztelt Doktornő, Doktor úr!
A fogorvosom mikroszkópos gyökérkezelést javasolt, szeretnék tájékozódni a részletekről. Szeretném megkérdezni, hogy minimum három csatornás őrlő fog mikroszkópos gyökérkezelése előtt készítenek-e CT felvételt? Feltételezem, hogy igen, hiszen a csatornák elhelyezkedéséről, hosszáról információt nyújt. Ha mégsem része a Uniklinik protokolljának, akkor lehetséges-e külön kérni a CT felvételt vagy ezt a kezelő orvos dönti el, hogy tudja-e, akarja-e használni ezt a diagnosztikát? Ha csak egy fog érintett a kezelésben, akkor is a teljes állcsontról készítenek CT felvételt vagy részlegeset is lehetséges csinálni?
A másik kérdésem, hogy a klinikájukon a gyökérkezelő tűket csak egyszer használják vagy sterilizálás után többször felhasználásra kerülnek? Tudom, hogy a gyökérkezelés sikeressége nem 100%, de abban jó lenne biztosnak lenni, hogy fertőzést a tű miatt nem kaphatok. Milyen gyakorisággal és milyen okból törik el egy gyökérkezelő tű mikroszkópos kezelés esetén? Nem tudom, hogy nekem szükségem lenne-e rá, de hajlítható tűket használnak?
A gyökérkezelés és a gyökértömés között mennyi idő telik el maximum? A gyökértömés után mennyi idő múlva derül ki, hogy sikeres volt-e a kezelés?
Tudom, hogy aggodalmaskodóak a kérdéseim, de ilyen a személyiségem, minden beavatkozás előtt felkutatom a témát.
A segítségüket előre is köszönöm!