A kezelésekről

Esettanulmány: préskerámiával a szép mosolyért

Egy fiatal hölgy azzal a panasszal érkezett hozzánk, hogy a kismetszőfoga letört. A vizsgálat során páciensünk azt is elmondta, hogy elégedetlen a felső frontfogainak színével és formájával, és érdeklődött, milyen fogpótlási megoldásokkal tudunk előállni.

Préskerámia héjakat és koronát ajánlottunk neki megoldásképpen. A letört fog ideiglenes ellátását követően mosolytervezés segítségével készítettünk a meglévő fogaira egy ideiglenes „próbafogpótlást”, így a végeredmény már a kezelés előtt láthatóvá vált.

Páciensünknél a kezelés során fogfehérítést is végeztünk. Ez a kezelés nagyon ajánlott a fogpótlások előtt, mivel így a héjak, koronák, hidak színét a gyönyörű, fehér fogakhoz lehet igazítani. A fogfehérítés csak saját, élő fogra van hatással, így a későbbiekben sokkal macerásabb fogfehérítést végeztetni. A fogpótlásokat ugyanis újra el kell készíttetni, hogy azok illeszkedjenek a megújult fogsor színéhez.

Végül elkészültek a préskerámia héjak, illetve koronák, amelyek ilyen ragyogó mosolyt eredményeztek!

Kiemelt cikkek