Érdekességek

Fogmosással az Alzheimer-kór ellen?

Fogmosással az alzheimer kór ellen?

Időről időre felbukkannak olyan eredmények, amelyek meglepő kapcsolatot mutatnak ki a szájüregi baktériumok és a test különböző szerveinek megbetegedése között.

Legújabban azt állapították meg, hogy nagyobb az Alzheimer-kór kialakulásának kockázata azoknál az embereknél, akik nem ápolják rendszeresen fogaikat.
A Közép-Lancashire-i Egyetem kutatói demenciában szenvedett elhunytak agymintáinak vizsgálatakor felfigyeltek arra, hogy szokatlanul magas bennük egy olyan baktériumnak – Porphyromonas gingivalis – a szintje, amely fogínybetegséget okoz.

Bár ez a baktérium a szájban él, étkezéssel, rágással, fogmosással vagy fogászati műtét során bekerülhet a véráramba, és így eljuthat az agyba – magyarázták a szakemberek a Journal of Alzheimer’s Disease című folyóiratban megjelent tanulmányukban.

A felfedezés alátámasztja amerikai kutatók korábbi tanulmányát, amely kimutatta, hogy jelentősen nőhet a demencia – elbutulás – kockázata azoknál, aki naponta egyszer sem mosnak fogat.
Íme, egy újabb ok arra, hogy odafigyeljen a napi rendszeres és helyes fogápolásra!

(forrás: itt)

Kiemelt cikkek