A fogorvos válaszol

A fogorvos válaszol rovatban az Uniklinik Fogászati és Implantációs Központ fogorvosai és specialistái válaszolják meg a fogászattal, fogápolással kapcsolatos kérdéseit.

Gyökérkezelés

Tisztelt Fogorvos! Öntött csapos műcsonk és korona van a gyökér kezelt fogamon. Ezt lehet újra GYÖKÉR KEZELNI koronán keresztül? Nem szünt meg az ínynél lévő fájdalom. Üdvözletem.

Szükséges-e a bölcsességfog kiszedése?

Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő!

Nemrég csináltattam röntgent a fogsoromról, mivel gyakran fájt az állkapcsom és ínyem, ezért arra gyanakodtam, hogy még ki nem bújt bölcsességfog miatt lehet. A röntgenfelvétel azt mutatja, hogy csak alul vannak bölcsességfogaim, de szint majdnem vízszintesen helyezkednek el. Eddig nem voltak nagyon erős fájdalmaim, de egyre gyakrabban érzek fájdalmat a bölcsességfog melletti fogaimban és az ínyemben is. Ilyenkor érdemes kiszedetni a bölcsességfogakat, vagy felesleges?

Kalciumos tömés

Üdvözlöm!

Gyökérkezelés alatt áll az egyik fogam, volt már, hogy kaptam gyógytömést, de most valami számomra ismeretlen kalciumos tömést kaptam. Ez nem olyan porladós mint a gyógytömés hanem elég masszív. Ezt azzal indokolta a doktor úr, hogy egy kis elváltozást lát a foggyökérnél, és ha így tömné be, akkor lehet, hogy utána fájna a fog. (a kezelés alatt az egyik gyökércsatornánál tényleg érzek némi fájdalmat amikor tágitja)

Elvileg 3 alkalommal 3 hetente kell cserélni ezt a tömést.

Ha letelik a 3×3 hét és akkor is ott lesz az elváltozás, -illetve marad némi fájdalom amikor kezel- akkor ki kell húzni a fogat? Miről szól a kalciumos tömés?

El vagyok keseredve.

Köszönöm a válaszát előre is.

Dániel

Gyökérkezelt fog nem javul?

Üdv!
Két hete volt Gyökérkezelésem lassan. Múlthéten kaptam rá antibiotikumot mert érzékeny volt a fogam nyomásra. A vége felé járok a gyógyszernek ugyan az erzékenység csökkent de nem teljesen. Ennek a gyógyszernek nem kellett volna teljesen kivenni az erzékenységet? Vagy a gyökérkezelés nem siekerült? Lehet tisztíttatni kell még?
Köszönöm a választ!

Gyökérkezelésre Dalacin?

Üdvözlöm!
Gyökérkezelésem volt másfél hete. Érzékeny volt az a fogam. Visszamentem a héten a fogorvoshoz és Dalacin antibiotikumot írt fel nekem.
Használ ez a gyógyszer? Jó gyógyszer?

Ideiglenes gyökértömés

Üdvözlöm.
Mai napon fogorvosnál voltam ugyaniskiesett egy tömésem,gondoltam elég azt pótolni. Hidegre, melegre érzékeny volt a fog, de nyomásra, harapásra nem. A kezelés vége gyökérkezelés lett. Ma volt az első kezelés, aminek a végén ideiglenes tömést kaptam, ami egyrészt nagyon puha, másrészt nyomásra érintésre érzékeny a frissen kezelt fog. Nyelésnél, amikor a nyelven hozzáér kellemetlen, enyhe fájdalom jelentkezik. Jobb alsó 7-es fogról van szó. Ez jelen esetben még normális, a megbolygatott fog miatt? Egyébként nem fáj, nem is rágok azon az oldalon, mert annyira puha a tömés hogy félek, elporladna. Tehát semmilyen fájdalmat nem tapasztalok, csak ha ujjal megnyomkodom a fog tetejét, vagy ahogy korábban említettem,nyelésnél ha a nyelvem hozzá ér, nem kellemes érzés. Hangsúlyozom, ez a gyökérkezelés első kezelése volt.

Köszönöm szépen a válaszát.

Foghuzás után

Tiszteletem. Másfél honapja húzták ki a gyökérkezelt, letört fogam. Utána afta jelent meg ami sok fájdalommal járt de lassan elmúlt. Utána gyulladasba volt ujra az ìnyem amit corsodyllal kezeltem majd egy 2 hétig tünetmentes volt. Örültem hogy végre vége majd ma megint egy kis pont van az ìnyemen es fáj és ugy látom gyulladásba lesz. Mi ilyenkor a teendo? Nem szivesen mennék vissza a dokihoz csak ha feltétlen muszáj. Normális hogy ennyi idő után is ujra probléma van vele? Koszonom a valaszat

Gyökérkezelt fog

Üdv!
Egy gyökérkezelt fog meddig lehet érzékeny? Meddig nem birok azon az oldalon enni?
Ha összeér az alsó és felső fogsorom érzem hogy érzékeny nagyon.

Gyulladás a gyökércsúcsnál

Tisztelt Szakember!

Idén tavasszal egy 10 éves tömésem cseréjére került sor, mivel abból kitört egy darab. A cserét követően a fogam (egy jobb felső nagyőrlő) hetekig igen érzékeny volt rágáskor, majd a hidegre is időszakosan érzékeny lett! Néha a melegre is, de ez nem igazán jellemző. Miután visszamentem a fogorvoshoz a panaszaimmal, ő CT-t és RTG-t is készített, majd ezeket látva úgy magyarázta a problémám, hogy a gyökércsúcs körül állandó gyulladás van az érintett fognál, amit az okoz, hogy a tömés nagyon nagy, és gyakorlatilag a fogbélen ül. A panaszaim (hideg érzékenység, kemény étel rágása fájdalommal jár) néha pár napra eltűnnek, majd ismét megjelennek, és bár kellemetlenek, de kezelhetőek. A fogorvos azt mondta, hogy rámbízza, szeretnék-e gyökérkezelést vagy sem. Én nem a panaszaim, hanem inkább amiatt aggódom, hogy az állandó gyulladás a foggyökér körül okozhat-e egyéb egészségügyi problémákat, akár szisztémásat is, vagy ez nem jellemző és nincs okom aggódni.
Köszönettel, Linda

Gyökérkezelés

Üdv!
Olyan problémám lenne hogy múlthéten kedden a bal alsó leghátsó fogamban tömést cserélték aztán rá pár napra elkezdett iszonyatosan fájni. Visszementem levett a tömésből az orvos mert lehet attól fáj. Sajnos nem az volt a gond szerdán megint visszamentem, gyökérkezelte a fogamat, gyógytömést rakott bele és ugyanúgy fáj annyira h összecsukni sem tudom a fogsoromat. Fájdalomcsillapítón élek. Normális dolog ez hogy gyökérkezelés után fáj?

Többször is sikertelen tömés

Tisztelt Uniklinik!

46-os fogamat már többször is kezelték sikertelenül, legutóbb is betömték, de nem gyökérkezelték.
A tömés után jóvolt egy hónapig majd 1 hónap elteltével 1 hónapig érzékeny lett a hidegre, rágásra illetve vándorló fogfájdalmaim is voltak.

Most megjavult magától, de a kérdésem az hogy az rtg alapján érdemes-e gyökérkezeltetni?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20191031v00qcgqs9.jpeg

Válaszát előre is köszönöm!

Érdeklődés

Üdvözlöm!
Kb.egy hete tették fel koronákat a fogamra,de sajnos egyik másik még fájdogál.A hátsó 2 utolsó fogamra tettek koronát és egy utolsót(lengő)pótoltak.Egybe van a 3,de úgy érzem mintha nem illeszkedne rendesen a fogamra a korona,mert a két fogkorona között hézag van, érzem a nyelvemmel.Meg hidegre érzékeny olyan mint amikor kint volt a foggyökér.Előfordulhat ilyen?És normális,hogy fáj még,ha pl.eszek vele?köszi a válaszát.